Büyü Bozma

Büyüler kişilerin özgür iradelerinin ellerinden alınıp kendi istekleri dışında isteklerimizi yaptırmak adına kullanılan oldukça etkili bir yöntemdir. Kötü amaçlı yapılan büyülerin etki ettiği kişiler önce hastalanır ve bu hastalık şiddetlenir. İnsanın ölümüne kadar etki edebilir. İnsanlar kendilerine büyü yapıldığını düşündüklerinde bundan kurtulmak için çeşitli yollara başvururlar. Hocalar ilk akla gelenlerdir. Büyüler genellikle ruhsal varlıklardan yardım ve destek alınarak yapılırlar.

Büyüye maruz kalan kişilerde birtakım belirtiler meydana gelir. Büyü etkisine giren kişiler sürekli sinirlilik ve psikolojik sorunlar yaşar. Genel olarakda yorgun ve bitkin hissederler. Rüyalarında sürekli kedi, köpek gibi hayvanlar ve sürekli bir şekilde kabus görürler. Kabuslarında yüksek yerlerden düşüyormuş gibi hisse de kapılırlar. Gözlerinde ağrı olur ve sürekli takip ediliyormuş hissine kapılabilirler. Bu türden belirtiler her zaman için büyü yapıldığı anlamına gelmez ama olma ihtimalini de düşünmek yerinde olacaktır.

Büyü bozma için dua yolu tercih edilebilir. Büyüye maruz kalan kişiler gerçek Müslümanlık hayatını ciddi anlamda yaşıyor ise büyü bu kişiyi pek fazla etkilemeyecektir. Ancak takva olarak zayıf ise, büyüler kişiyi kolay bir şekilde etkisi altına alacaktır. Bu yüzden kişiler bilindik yöntem olarak sirke ile banyo yapabilir ve yine ev temizliğini sirke ile yapabilirler.

Yapılan büyüler kişileri büyü bozulana kadar etkilemeye devam edecektir. Kötü büyülerde genellikle büyü yapılan kişiye cinler musallat edilirler ve bu varlıklar kişiyi devamlı olarak rahatsız ederler. Rüyalarda başlayan rahatsızlık gerçek hayata da nükseder. Bunun için önlemler alınmazsa kişi çok zor zamanlar ve dönemlerle karşı karşıya kalır. Bu durumda ilim sahibi, ehil sahibi hocalardan yardım istemek ve yapılan büyünün kaldırılmasına yardımcı olmasını istemek en doğru kararlardan biridir. Yapılan büyülerin bozulması ve kişinin koruma altına alınması gereklidir.

Büyülerin etkisinden kurtulmak ve korunabilmek için okunabilecek çeşitli dua ve sureler bulunur.  Büyüler ve muskalar bazen çok güçlü olabilir. Bunların etkilerini yok etmek ve onlardan korunmak bazen dua ve surelerle mümkün olamıyor. Dualar ve sureler kişinin Allah’la arasında bir bağ oluşturur elbette. Doğru şekilde ve sayıda okunacak olan dua ve sureler insanlara mutlaka yardımcı olur ve onları belirli ölçülerde koruyabilir. Tam olarak yeterli olmadıklarında daha başka çareler aramak faydalı olacaktır.

Büyülerin tutmaması için koruyucu dualar ve ayetler de vardır. Kutsal kitabımızda insanların büyü ve benzeri durumlardan uzak durmaları ve aynı zamanda korunmaları için yol ve yöntemler de açıkça verilmiştir. Kişiye yapılan bir büyü var ise, büyüyü bozdurmadan bu dua ve ayetleri okuması bir fayda etmeyebilir. Büyü yapılan kişi zaten ruhen bir bunalımda olacağından dolayı okuyacağı dua ve ayetler büyü yapılan kişiye ağır gelir ve daha kötü duruma gelebilir. Bu yüzden büyü yapılan kişinin alanında uzman bir hocadan yardım alarak büyüden kurtulması gerekmektedir. Kişinin dua okuması hayatında devamlı yaptığı bir alışkanlık olması gerekir ki yapılan büyü bu kişiyi etki altına almasın.

Yapılan büyüler kara büyü olmadığı müddetçe çok fazla etki göstermeyecektir. Kur’anda bulunan ayet-el kürsi çok büyük bir dua olmasının yanında bu dua sadece büyüler için okunmaz. Ayet-el kürsi cinlerin okuyan kişiye musallat olmasını engellemesi için de okunurlar. Yine kişi felak ve  nas surelerini okuyabilir ve bunların yanında cin suresini de okuyabilirler. Kişiler bunları okuyarak kendisine zarar verecek olan her şeyden uzak durup korunabilir. Yine burada söylemediğimiz dua ve ayetler vardır. Bunlar özel zamanlarda okunacak olan dua ve ayetlerdir. Kişiler bu duaları özel zamanlarda okuyarak kendisine yapılacak olan bir büyüden kendini koruması olasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir