KAHİN SHİPTON ANA KİMDİR?

KAHİN SHİPTON ANA KİMDİR?

Bu güne kadar bu kahin ananın kehanetlerinin konuşulmamasının sebebi diğer kahinlere göre kehanetleri o denli isabetledir ki her zaman halktan saklanması gerektiğine inanılmıştır. ÇÜNKÜ BİRÇOK ŞEYİ YERLE BİR EDECEK GÜCE SAHİPTİR. 

SHİPTON ANA GELECEĞİ ÇOK NET ÖN GÖREBİLİYORDU 

1488 yılında doğmuş olan Shipton ananın ailesi hakkında çok az bilgi vardır. Şiddetli bir fırtına gecesi bir mağarada doğmuştur. Annesi 15 yaşındayken doğdu babası asla bilinememiştir. Ve SHİPTON ANA bir manastır rahibesi tarafından alınıp uzaklara götürülmüştür ve annesi onu bir daha asla görememiştir. Shipton ananın burnu büyük ve eğridir. Sırtı kambur bacakları çarpıktır. Zaten dış görünüş olarak da kafalarda ki kahin motifine çok uygunudur. Medyum olarak kahin Shipton öne çıkmış bir isimdir.

11 YAŞINDAYKEN BİTKİLERDEN ZEHİR YAPIYORDU 

   Shipton ana bir marangozla evlendi ve bir süre sonra kocasına veda etmek zorunda kaldı çünkü o öldü. 1561 yılında 73 yaşında ölmüştür. KEHANETLERİNİ DİZELER VE HADİSLER NİTELİĞİNDE YAZIP saklamayı tercih etmiştir. 

MEDYUM KAHİN SHİPTON ANA ‘NIN 5 KEHANETİ 

  1. Sonra Dünya’nın tersi olur ve ağacın kökünde altın bulunur. Tüm İngiltere’nin topraklarını süren oğulları elinde ki kitapla görülmeyecek. Zavallı şimdi büyük bir bilgeliğe sahip olacak. Kocaman evlerin çok uzaklara düştüğü her yer kar ve dolu ile kaplanıyor. 
  1. O adamla beraber Matbaanın gelmesi ve kitapların dağılımı, o kadının döneminde nadir olması sebebiyle çok masraflıdır. Fakirler için bile bilgi ve aydınlanma çağını müjdeliyor. Fakat bu aynı zaman da kitlesel göçe ve kanlı şehirlere yol açıyor. Kırsal alanlar terkediliyor. 
  1. Tepelerin arasında gururlu bir adam gezecek ne bir at ne bir eşek altında olmayacak. İnsanlar suyun altında yürüyecek, uyuyacak, konuşacaklar. Ve insanlar havada görülecek 
  1. Bir büyük adam gelip ve gidecek kehanetlerin açıklanması için,  sularda demir yüzecek tahta kadar kolayca. Altın dereler de ve taşlarda akacak 
  1. İngiltere bir Yahudiyi kabul edecek. Hristiyan olacak doğduğunda. Camların evi gelecek ve geçecek. Bu işleri bir savaş izleyecek pagan ve Türk doğduğunda. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir